O těchto stránkách

Blog Filosofie úspěchu jsem před lety začal psát s cílem uchovávat pro sebe nejcennější informace (z knih a z praxe) týkající se dosahování úspěchu, psychologie a podnikání. Svůj účel v tomto směru plní stránky perfektně. K řadě článků se často vracím a jsou pro mne významnou externí pamětí.
Na prvním místě byla vždy objektivita. Stránky nejsou komerční. Příspěvky zde uváděné můžete považovat za poměrně kvalitní zdroj informací (snad jen vyjma občasných filosofických úvah, které sepisuji, abych se trochu odreagoval).

Tématické zaměření:

  • Jak vytvářet a rozvíjet klíčové dovednosti vysoce úspěšných lidí.
  • Jak vytvářet z chaosu smysluplnou organizovanost, přehlednost, hierarchii a řád.
  • V čem spočívá motivace a jak jí probouzet.
  • Jak tvořit nové, zajímavé, nepoznané věci a myšlenky.
  • Jak vést a inspirovat druhé.
  • Co způsobuje problémy v osobním životě a v podnikání, jak příčiny rozpoznat a zbavit se jich.
  • Jak bezchybně rozlišovat konstruktivní vlivy od destruktivních.
  • Jak rozpoznávat myšlenkové infekce.

Autor blogu

V roce 1999 jsem vstoupil do pracovního procesu a hned jako živnostník. Práce je pro mě zábavou a příležitostí rozvíjet každý den svoji tvořivost. Nevadí mi proto pracovat 14 a více hodin denně. Stále se učím nové věci. Soustředím se v současnosti hlavně na hledání rozumných způsobů jak předávat role ve firmách druhým lidem, a sice tak, aby z toho měly užitek obě strany. Cílem je uvolňovat prostor pro inovátorství a tvořivost, které mi přinášejí největší uspokojení.

Jsem přesvědčený, že základem úspěchu je sebekázeň, schopnost organizovat, soustředit se, relaxovat, být stále v pohybu, radovat se i z maličkostí, naučit se spolupracovat a především vytrvalost.
Člověk sám nezmůže dohromady nic. Času máme každý den jen 24 hodin, z toho  jenom nepatrná část bývá prožita v uspokojivě tvořivém procesu. Pevně však věřím, že je možné odstínit většinu jevů, které zbytečně konzumují náš čas a trávit jej poté vytvářením pozoruhodných a smysluplných věcí, myšlenek a inspirací.

Můj blog je také částečně reakcí na přemnoženou „junk science“, které je dnes plný internet i knihkupectví, a na kterou jsem se již několikrát nechal napálit. Vadí mi, když něco hledám a vyhledávače na většině pozic předhazují jen komercí zdeformované informace, bludy a nesmysly nepoužitelné v praxi. Je smutné, že lidé a vyhledávače dávají přednost pochybným stránkám s bezcenným obsahem. Internet se přeměňuje v ohromnou skládku nepoužitelného haraburdí. Chápu samozřejmě, že pro většinu serfařů je internet nejspíše jen „zábavným lunaparkem“. Původně však měl sloužit vědě a poznání. Snažím se držet prvotního záměru.

Příspěvky, které zde naleznete, nejsou ani zdaleka vyčerpávající. K publikování na blogu jsou vhodné pouze krátké články.

Když mám trochu času navíc, tak píšu příspěvky ještě na phpdeveloper.cz.

Možnost vkládat komentáře je vypnuta do doby, než se na stránkách sám od sebe nějak nastaví GDPR nesmysl (osobně nemám chuť se tím zabývat a bez GDPR souhlasu se nikde nic nesmí nechat nikoho vyplnit).