O těchto stránkách

Blog Filosofie úspěchu jsem před lety začal psát s cílem uchovávat pro sebe nejcennější informace (z knih a z praxe) týkající se dosahování úspěchu, psychologie a podnikání. Svůj účel v tomto směru plní stránky perfektně. K řadě článků se často vracím a jsou pro mne významnou externí pamětí.

Hlavní témata:

 • Jak vytvářet a rozvíjet klíčové dovednosti vysoce úspěšných lidí.
 • Jak vytvářet z chaosu smysluplnou organizovanost, přehlednost, hierarchii a řád.
 • V čem spočívá motivace a jak jí probouzet.
 • Jak tvořit nové, zajímavé, nepoznané věci a myšlenky.
 • Jak vést a inspirovat druhé.
 • Co způsobuje problémy v osobním životě a v podnikání, jak příčiny rozpoznat a zbavit se jich.
 • Jak bezchybně rozlišovat konstruktivní vlivy od destruktivních.
 • Jak rozpoznávat myšlenkové infekce.
 • a nově se věnuji i tématům, která se točí kolem extrémně náročných cílů, jako např. jak by šlo těžit suroviny mimo Zemi

Autor blogu

V roce 1999 jsem vstoupil do pracovního procesu jako živnostník. Zvykl jsem si učit se stále nové věci. Soustředil jsem se zejména na hledání rozumných způsobů jak předávat role ve firmách druhým lidem, a sice tak, aby z toho měly užitek obě strany. Cílem bylo uvolňovat prostor pro inovátorství a tvořivost, které mi přinášejí největší uspokojení.

Jsem přesvědčený, že základem úspěchu je sebekázeň, schopnost organizovat, soustředit se, relaxovat, být stále v pohybu, radovat se i z maličkostí, naučit se spolupracovat a především vytrvalost.
Člověk sám nezmůže dohromady nic. Času máme každý den jen 24 hodin, z toho  jenom nepatrná část bývá prožita v uspokojivě tvořivém procesu. Pevně však věřím, že je možné odstínit většinu jevů, které zbytečně konzumují náš čas a trávit jej poté vytvářením pozoruhodných a smysluplných věcí, myšlenek a inspirací.

Kdybych měl na výběr čemu se věnovat na plný úvazek, tak bych psal technické učebnice, populárně naučné a odborné knihy. V současné době dokončuji například knihu o programování v Pythonu. Na prvním místě jsou však kvůli rodině peníze, takže 95% času musím věnovat podnikání ve zcela jiném oboru. Tvorba technických učebnic by mě těžko uživila. Tento artikl není ve společnosti ceněný.

Blog byl na začátku také částečně reakcí na přemnoženou „junk science“, které je dnes plný internet i knihkupectví, a na kterou jsem se v minulosti několikrát nechal napálit. Vadí mi, když něco hledám a vyhledávače na většině pozic předhazují jen komercí zdeformované informace, nebo bludy a nesmysly nepoužitelné v praxi. Je smutné, že lidé a vyhledávače dávají přednost pochybným stránkám s bezcenným obsahem. Internet se přeměňuje v ohromnou skládku nepoužitelného haraburdí. Chápu samozřejmě, že pro většinu serfařů je internet nejspíše jen „zábavným lunaparkem“. Původně však měl sloužit vědě a poznání. Snažím se držet prvotního záměru.

Články, které zde naleznete, nejsou ani zdaleka vyčerpávající. K publikování na blogu jsou totiž vhodné pouze krátké články. Myšlenky vyžadující více prostoru, se však budu snažit postupně zachytit do různých knih.

Chcete-li mi napsat nějakou důležitou zprávu, jsem jednou za měsíc k zastižení na e-mailu psavec email cz .

Chcete, aby byl jednou internet kvalitním zdrojem informací? Potom vězte, že to záleží především na vás, čtenářích!
Co pro to udělat?
 • Byl tento článek něčím přínosný? Odkažte na něj ze svého webu, sociálních sítí nebo z diskusí.
 • Narazili jste na informace, které jsou velmi nepřesné nebo chybné? Napište zde do komentářů co je špatně a hlavně uveďte zdroj přesnějších informací.