Jak zhubnout břicho

Problém jak zhubnout břicho začíná řešit řada lidí. Většině přitom nedochází, jak vážný zdravotní problém zvětšené břicho často signalizuje. Jde-li totiž o tuk uložený v játrech a okolo vnitřních orgánů, tzv. viscerální tuk (což se děje ve většině případů), máte zaděláno na civilizační choroby jako je cukrovka druhého typu, zanášení cév, rakovina, demence a podobné chuťovky. (Trochu lepší variantou oproti tuku okolo orgánů je tuk podkožní, který nebezpečný tolik není, ale, přiznejme si to, nevypadá na těle vůbec hezky.)

Postupy, které zde uvádím, stoprocentně fungují, ale je k tomu zapotřebí vytrvale měnit návyky. Staré návyky nelze smazat. Už vám navždy zůstanou. Můžete je však trpělivou prací překrýt návyky novými a potom už jen udržovat nové návyky v popředí pozornosti. Staré se potom nevrátí a díky tomu ani shozená kila.

Jak zhubnout břicho?

je libo zmrzlinu?
Odolat volání mrazáků se zmrzlinami je pro závislé na cukru v podstatě nemožné. Ověřit si zda ještě máte závislost či nikoliv je dobré právě u boxů se zmrzlinami.

jak zhubnout břichoMáte-li jen malou nadváhu, například 10 až 20 kg, a jste-li často v pohybu, tzn. nesedíte úplně celý den u počítače, nebo u televize, potom stačí přestat jíst cokoliv co obsahuje cukr a dodržovat jeden měsíc každý den alespoň 16-ti hodinový půst. Jíst budete maximálně dvakrát denně a jen tolik, kolik cítíte že potřebujete k nasycení. Jako bonus můžete přidat každý den půlhodinovou svižnou chůzi. Vydržíte-li to měsíc, pět až deset kilogramů shodíte. Mně se tímto způsobem podařilo bez jakéhokoliv utrpení, bez nesmyslného cvičení shodit 13 kg a váhu si zcela bez problému udržuji nadále ideální, protože jsem přestal jíst sacharidy a energii získávám už jen konzumací tuků. Takto jednoduché to je.

S hrůzou však sleduji stovky obrovitých zavalitých břich, kterak se mlsně valí v supermarketech k regálům s pečivem, alkoholem, sladkými jogurty anebo zmrzlinami.
Plně si uvědomuji, že těmto případům výše uvedený jednoduchý postup nepomůže.
Jste-li ve váhové kategorii 20 kg+, potom je to náročnější, ale stále to jde zvládnout. Pořád je to mnohem a mnohem snazší, než například vytvořit pasivní příjmy.

Jak zhubnout větší břicho?

Následující postup funguje i pro velká líná břicha, ale je náročnější. Po shození nadbytečných kil, k čemuž dojde při dodržování postupu za několik měsíců, je možné přejít na udržovací keto dietu, která za předpokladu, že se zbavíte závislosti na cukru, je zcela snesitelná a budete si to užívat stejně jako já. Neměnil bych za předešlý životní styl, kdy jsem ujížděl na sacharidech, ani za deset milionů! Cukry mi poničily většinu zubů již v dětství, potom v dospívání pleť (sacharidy způsobují akné; měl jsem velmi těžké akné, takže mi zůstaly četné jizvy na obličeji) a v roce 2022 se mi pokusily způsobit cukrovku. Nikdo se nemůže divit, že se ze mne stal zarytý bojovník proti sacharidům. Ale přejděme k řešení vašeho problému…

Postup je následující:

 1. Kompletně přestat jíst cokoliv, co obsahuje cukr. Zapomeňte například na slazené či energetické nápoje. Ty nepůjde pít již nikdy. Zmrzlina pouze po domácku vyrobená ze smetany a malin, nebo jiných bezpečnějších potravin. Jinou než domácí už si nikdy nedáte. Pozor! Cukr se přidává do řady výrobků! Čtěte etikety. Musíte se dostat pod 20g cukru za den.
 2. Snížit konzumaci sacharidů na úplné minimum, tzn. zejména:
  – rýži, brambory a obiloviny omezte na absolutní minimum (mohou být součástí hlavního jídla jenom v nepatrném ozdobném množství – mohou tvořit maximálně 10% položek na talíři)
  – razantně omezte těstoviny
  – je nutné přestat jíst veškeré pečivo (cokoliv z mouky)
 1. Dočasně je nutné omezit i konzumaci mrkve a další sladké kořenové zeleniny.
 2. Ovoce pouze v malém množství a vždy včetně dužiny. V žádném případě nepijte ovocné šťávy, jako např. z pomeranče, jablečný mošt, apod.
 3. Hranolky samozřejmě také nepřipadají v úvahu! A už vůbec žádné brambůrky, müsli a podobné nesmysly.
 4. Namísto výše uvedených sacharidů můžete jíst jako přílohu vícedruhové zelené saláty, dušené zelí, květák, brokolici nebo kapustu, dušený pórek, … obecně jídla s glykemickým indexem nižším než 30.
 5. Po dobu hubnutí břicha žádné mléko, ani kefír. Slazené jogurty ani omylem! Toto se ale týká již pravidla č. 1, tzn. žádné cukry, ani přimíchávané do potravin!
 6. Do jídelníčku zařaďte zdravé tuky (tzn. hlavně olivový olej za studena lisovaný – jako zálivku do salátů) a zcela se vyhýbejte tukům nezdravým, což jsou tuky vyráběné rafinací pomocí chemie či vysokých teplot. Konkrétně se jedná o oleje jako je slunečnicový, řepkový a další. Zdravé tuky jsou všechny ostatní tuky, které se nevyrábí průmyslově. Zdravé je například avokádo, nebo již zmíněný za studena lisovaný olivový olej. Zdravých tuků existuje velké množství. Tuky jsou důležité. Poslouží vám jako zcela dostačující zdroj energie namísto sacharidů. A při správném poměru Omega-3 k Omega-6 významně podpoříte i správné fungování mozku.
 7. Proteiny je dočasně po dobu hubnutí břicha také dobré trochu omezit, ale můžete si občas dát sardinky, makrelu nebo i hovězí steak. Vejce lze jíst častěji. Sýry opatrně. Jen vyzrálé tvrdé, bez cukru. Po zhubnutí množství proteinů dle zátěže svalů navyšujte. Ideální je aby potom tvořily přibližně 20 až 25% stravy.
 8. Absolutně se vyhýbejte průmyslově vyráběným (p)otravinám a fast food. O Mc Donalds a KFC si můžete už nechat jenom zdát, ledaže by začali nabízet nízkosacharidová jídla nezpracovaná průmyslově, což samozřejmě nehrozí.
 9. Žádný alkohol – nula celá nula. Alkohol se ukládá rovnou do jater v podobě tuku. Potom dále okolo orgánů v břiše. Nemá naprosto žádný přínos pro tělo. Vše co kdy bylo v médiích sděleno jako pozitiva, jsou jen marketingové lži, které nikdy nebyly podložené seriózním vědeckým výzkumem.
 10. Nemůžete se stravovat v restauracích, protože neexistuje byť jen jediná restaurace, kde by podávali jídlo, které by neobsahovalo sacharidy. Ale po zhubnutí břicha některé restaurace občas navštívit můžete, třeba mexické, nebo i vegetariánské, jen akorát budete muset vynechávat dezerty a chodit tam jen příležitostně, jinak kila naberete rychle zpátky (ledaže byste to každý den zase vychodili – na to ale nikdo nemá čas).
 11. Choďte každý den na půlhodinovou až hodinovou procházku do parku nebo kamkoliv do přírody, ale tak, abyste se nezadýchali. V režimu chůze se spaluje nejvíce tuků. Neběhejte! Běhání shodit břicho nepomůže! Běhání je jedním z mýtů, který se stále drží, i když už víme, že po běhání kila dolů prostě nejdou a ani nemohou. Spaluje se tím pohotovostní energie namísto energie, kterou máte uloženou v tukových buňkách!

  cvičení nepomáhá
  Cvičení nepomůže. Musíte odstranit příčinu!!!
 12. Je nutné každý den po celou dobu provádět přerušovaný půst, tzn. jíst pouze v krátkém časovém okně, např. jen mezi 9 až 14 hodinou a po zbytek dne vůbec nic nejíst! V daném okně se ale najezte tak, abyste se cítili přiměřeně nasyceni.
 13. Vyrobte si dopředu fermentované (kvašené) domácí zelí a dávejte si asi tak půl misky tohoto zelí k příloze. Fermentované potraviny zlepší váš mikrobiom ve střevech, což postup urychlí.
 14. Dodávejte tělu koloidní minerály, např. hořčík, zinek, B vitamíny apod.
 15. Kompletně se vyhýbejte stresu, toxickým lidem, negativním zprávám, čemukoliv co způsobuje vypuštění stresového kortizolu do krevního oběhu. Kortizol sám o sobě způsobuje přibírání na váze.
 16. Choďte spát nejpozději v 10 hodin. Alespoň hodinu před spaním ukončete aktivity jako je brouzdání po internetu nebo sledování televize. Místo toho poslouchejte hudbu, napusťte si vanu, relaxujte, nebo nevydržíte-li v klidu, sepisujte čeho chcete dosáhnout a jak toho dosáhnout.

 

Výše uvedený postup je zaměřen na snížení inzulínové rezistence. Ta je hlavní příčinou, proč máte ztučnělá játra a celé břicho.

Ještě jednou zdůrazňuji, že musíte zcela přestat pít alkohol. Po konzumaci alkoholu bohužel nelze očekávat jakékoliv spalování tuků uložených v břiše po dobu minimálně dva až tři dny. Smůla. Alkohol hubnutí blokuje. Pokud pijete alkoholické pivo, víno, nebo cokoliv, musíte nejprve vyřešit tento problém.jak zhubnout velké břicho
Nikdy nebylo dokázáno, že by jakýkoliv alkohol mohl být něčemu prospěšný. Objevují se jen zavádějící skryté marketingové kampaně, ale žádná nebyla založena na vědeckém výzkumu. Výzkumy naopak dokazují, že alkohol pouze škodí. Potřebujete-li snížit stres, existuje řada jiných způsobů, jak toho dosáhnout. Začněte brát vitamín B1 před spaním. Nebo zkuste pít kombucha čaj, nejlépe vyrobený doma. Fermentace trvá něco málo přes týden. Budete mít jistotu, že v tom nezůstane cukr. Bakterie při fermentaci vyrobí řadu prospěšných látek, např. vitamíny B, sodík, draslík, hořčík, zinek a další.
A ještě jednou opakuji: Choďte do přírody na procházky! Tím dochází nejen ke spalování tuků, ale také se snižuje hladina stresového hormonu.

 

Představa, že budete držet po několik týdnů či měsíců dietu, shodíte břicho a potom se vrátíte k navyklému způsobu života je absurdní a zcestná. Máte-li problém s nadváhou, je to důsledkem stávajícího životního stylu. Vrátíte-li se k tomu, bude se to jen zhoršovat. A nestrkejte hlavu do písku. Čas nejde zastavit. Obrátí se to proti vám i s úroky.vyhýbání se řešení problému

Přejděte na stránku Keto dieta, kde se zdarma dozvíte, jak a proč změnit váš životní styl tak, abyste nemuseli trpět civilizačními nemocemi a už se vám nikdy nevrátilo tlusté břicho. Nebo si alespoň přečtěte zásady při dodržování nízkosacharidové diety.