Nejkvalitnější videa na téma zdraví

Existují stovky a tisíce zdrojů informací na téma zdravá strava, zdravý životní styl, ale jak poznat zdroje kvalitní, od mizerných až nebezpečných? Jde to těžko, nicméně čím déle se v této oblasti pohybujete, tím lepší intuitivní obraz můžete získat. A hlavně si také řadu věcí nevyhnutelně vyzkoušíte na sobě. V tomto příspěvku uvádím přehled zatím nejspolehlivějších šiřitelů informací, které se mi podařilo vydolovat na YouTube. Pročítáním komentářů pod videi se také mnohé dozvíte.

Dr. Steven Gundry

Tento bývalý kardiolog a chirurg si díky své práci (tisíce operací srdce) uvědomil, že je lepší investovat čas do řešení příčin civilizačních chorob.  Ve svých videích se soustředí na prevenci. Ve všem s ním souhlasit nemohu, např. co se týče vlivu 5G sítí, apod., ale jinak jej docela respektuji a nerozporuji.

https://www.youtube.com/c/DrGundry/videos

 

Dr. Eric Berg DC

V mnoha videích hovoří srozumitelně o pravdě o zdraví a hubnutí. Specializuje se na zdravou ketózu a přerušovaný půst.

https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC/videos

Podle jeho extrémně jednoduchého návodu (1. nejezte žádný cukr, 2. jezte maximálně 2x za den) jsem v krátkém čase shodil přes deset kilogramů, obloukem jsem se vyhnul cukrovce a teď si velice snadno váhu udržuji. Zbavil mne závislosti na cukru a mám díky tomu paradoxně víc energie.

 

Dr. Sten Ekberg

Holistický přírodní lékař chiropraktik, vzdělaný v oblasti výživy, neurologie a fyziologie.

https://www.youtube.com/c/drekberg/videos

 


 

Když mohu konečně nezávisle posoudit, jak zvrácené je zdravotnictví ruku v ruce s farmaceutickým průmyslem, vnímám do budoucna naději, že dojde jednou k revoluci i v této oblasti a přestanou se kupříkladu krást z kapes všech miliardy na nesmyslné výzkumy, jejichž výstupem mají být jen další „léčiva“. Výzkum by se měl zaměřit na to, jak lidem srozumitelně předávat důležité informace, které pomáhají udržet zdraví a zabraňují díky tomu zbytečným lidským a finančním ztrátám. Např. by pomohlo, kdyby se mudrcové lékařští inspirovali u doktora Berga a jemu podobných, a domluvili se s mudrci edukačními na vývoji nových osnov pro vzdělávání mladých. 
Jednoduché postupy ověřené mnoha a mnoha lidmi existují, jsou zdokumentované a nerozporovatelné, tudíž přijatelné i po vědecké stránce. Proč se stále dává přednost terapii léčivy před změnou životního stylu, je do značné míry dáno i pohodlností nemocných. Je přeci jen o dost snazší zůstat u navyklého způsobu stravování a podepřít chatrné zdraví polykáním prášků, nebo vpichováním inzulínu, než změnit životní styl. Je to ale řešení dlouhodobě neudržitelné, pitomé, neřkuli dementní!


Přirozeně ne všechny informace, které pánové předávají, jsou přesné. Některé mohou být až zavádějící. Osobně třeba nesouhlasím s tvrzením, že geneticky modifikované rostliny jsou automaticky špatné všechny. Tvrdí to Ekberg. Většina rostlin, které tvoří naší potravu, jsou geneticky modifikované, ale jednalo se především o člověkem řízený výběr, namísto přirozeného evolučního výběru. Záleží tedy na způsobu, jakým se modifikace provádí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *