Co nám skutečně brání v úspěchu?

Co brání člověku v dosahování úspěchu?

Chcete-li přijít na to, co vám brání v dosahování toho, čeho chcete dosáhnout, můžete začít hledání například pomocí následující sebereflexe. Bude jen zapotřebí vzít papír a něco na psaní…

Napište šest věcí, které vnímáte jako největší překážky

 

 

Máte je napsané? Pravděpodobně ne. Racionalizace neochoty cokoliv dělat probíhá například takto: „Nevím, proč bych měl podle nějakého stupidního návodu hledat kdo ví co?!“.

Nevadí, zkuste to provést krok za krokem…
1. vezměte do ruky papír
2. zhluboka se nadechněte
3. vydechněte
4. sepište co všechno vám stojí v cestě k úspěchu

Nyní rozdělte seznam na věci, které můžete ovlivnit a na věci, které ovlivnit žádným způsobem nemůžete. Objevíte-li, že něco ze seznamu nepřekonatelných překážek by bylo možné za určitých okolností vyřešit, zařaďte tuto překážku mezi věci, které ovlivnit můžete.

Zaměřovat se na překážky, které opravdu nelze za žádných okolností překonat, je nesmyslné. Namísto toho je potřeba soustředit energii na věci, které měnit můžeme. A takových věcí je v životě víc než dost.

Pokud stále převládá strach či nechuť cokoliv řešit, je možné, že máte v sobě mentální infekci nebo mentální zatuhlinu. Jak se vypořádat s myšlenkovými konstrukcemi uloženými v paměti, které se staví proti našim zájmům, je nad rámec jednoho článku.

 

Co nám skutečně brání v dosahování úspěchu?
… především to, co máme v hlavě. Věříte-li, že něco nejde, potom to nejde. Stejně tak může být příčinou nedostatek  zkušeností či dovedností a strach z neznámého. Dále neochota cokoliv podnikat. Je pohodlnější a možná i bezpečnější pohybovat se po prošlápnutých cestách.

Na utváření bloků má vliv především naše interakce – vzájemné působení – s okolím a sebou samými. Jste-li aktivní a zvídaví, máte větší šance objevit a dosáhnout toho co chcete, než lidé pasivní a lhostejní. Více interakce správným směrem přináší zpravidla více zkušeností (pozor, nezaměňovat s vědomostmi). Se zkušenostmi roste vaše osobnost a tím šance na úspěch. Teprve vyzrálá osobnost může sobě určit, co znamená úspěch a jakou má mít podobu. Nevyzrálá osobnost bude závislá na vyjádření druhých, přičemž ono vzájemné působení má moc nasměrovat k dozrávání nebo i k úpadku a ke lhostejnosti.

Pokud jste dočetli až sem, je velmi pravděpodobné, že skutečně chcete něco ve svém životě zlepšit. Na těchto stránkách můžete objevit odrazové můstky pro potřebnou změnu.

 


Inteligentní čtenáři chtějí lepší internet

Chcete, aby byl jednou internet kvalitním zdrojem informací? Potom vězte, že to záleží především na vás, čtenářích!
Co pro to udělat?
  • Byl tento článek něčím přínosný? Odkažte na něj ze svého webu, sociálních sítí nebo z diskusí.
  • Narazili jste na informace, které jsou velmi nepřesné nebo chybné? Napište zde do komentářů co je špatně a hlavně uveďte zdroj přesnějších informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *