Block Site pro lepší návyky

Stává se vám, že máte období, kdy utíkáte od práce na různé zábavné weby? Například na stránky online zpravodajství, na sociální sítě a podobně? A máte nějaký způsob jak úniky eliminovat?

Pokud únik opakujete dodstatečně dlouhou dobu, stane se z toho návyk. Žádný návyk nelze zlikvidovat, avšak téměř každý je možné „předrátovat“ novým návykem. Unikáte-li před prací (nebo před studiem) na weby, které nic užitečného nepřinesou, potom zkuste dát do svého prohlížeče doplněk Block Site. Vložte do něj potom seznam webů, které už nechcete navštěvovat a hlavně také odkaz na web, na který se má při aktivaci některého z těch webů přesměrovat pozornost. Já to mám udělané tak, že když napíšu třeba idnes.cz (standardní stoka), hodí mě to na stránku, kde mám rozepsané úkoly podle priorit. Vždy když se nachytám a jsem přesměrován na stánku s úkoly, musím některý z úkolů vyřešit. Je to bezpodmínečné pravidlo.

Je třeba si uvědomit, že návyky nelze příliš ovládat vědomě. Můžete je však vědomě pěstovat. Když se budete dostatečně dlouho přesměrovávat z pitomých stránek na stránky užitečné, stane se z toho návyk a Block Site už třeba ani potřebovat nebudete (alespoň po určitou dobu ne).

Mnohé z vás určitě napadne, že každý doplněk typu Block Site lze jednoduše vypnout a potom je člověk zase ve starých kolejích. Máte sice pravdu, že lze vypnout, v boji s nechtěnými návyky však rozhodují o spuštění návyku milisekundy. Jestliže získáte několik milisekund času pro včasné podchycení nevhodného návyku, potom nad tím snadno zvítězíte a můžete jej přebít lepším návykem. Ani vás nenapadne snažit se Block Site vypnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *