Jak vydělat peníze

Překvapilo mne, kolik lidí měsíčně vyhledává na Googlu přes klíčová slova JAK VYDĚLAT PENÍZE. Je zřejmé (byť ne každý to chápe), že hledá-li někdo „jak vydělat peníze“, jde o snahu získat finanční prostředky zázračným kouzlem, spíše než o snahu najít reálné řešení problému nedostatku peněz. I když budou mít tito lidé jasně vykreslené funkční řešení před očima, nebudou schopni jej rozpoznat a začít něco dělat, protože realistická řešení jsou bez výjimky časově náročná, takže se raději nechají chytit do podvodných pastí. Přitom kardinální chybou je už jen ptát se, jak vydělat peníze. Je to nesmyslný přístup. Pokud by někdo měl rychlé řešení, potom by se velmi rychle zaplnila díra na trhu a řešení by přestalo fungovat. Nemyslíte? Snaha vydělat rychle peníze je projevem ztráty soudnosti a racionálního uvažování. Nikdy však není pozdě. Jak tedy vydělat?

Jak vydělat peníze

  1. Nejprve přestaňte hledat jak vydělat peníze. Tím žádné peníze nezískáte, ale pouze ztratíte.
  2. Začněte se místo hledání pokladu a zkratek k jeho objevení opravdu silně zajímat o to, jak druhým řešit jejich problémy, potřeby a nedostatky, nebo alespoň jak dělat svět lepší (za to jsou lidé také ochotní utrácet peníze).

Na světě je ohromné množství práce k vykonání a každý den je té práce víc a víc. Důkazem je například stále větší nedostatek uchazečů o práci, nedostatek řemeslníků, programátorů, atd. Avšak práce, která má pro druhé nějaký přínos, je obtížná. Kdo čeká, že lze vydělat peníze rychle a bez práce (a bez trestu za porušování společenských pravidel), je blázen. Lidé, kteří mají hodně peněz, se k nim dopracovali s nasazením velkého úsilí a mnohdy to bylo úsilí řady generací. Přitom mít přímo peníze, tedy na účtě nebo hotovost, je dnes také blbost, protože se zrychluje inflace.

Jak přijít o peníze

V této chvíli nejspíš namítnete, že jde vydělávat velké peníze investováním. Jenže to je další mýtus. Psal jsem na toto téma například článek o investování. Bláhové představy „investorů“ vychází vždy z již proběhlého, z minulosti, ve které pár jedinců, několik málo procent, vydělalo a zbytek prodělal. Je to možné pozorovat na vývoji kurzu bitcoinu. Bitcoin pobláznil mnohé, ale každý ekonom s většími zkušenostmi a rozhledem vám potvrdí, že investování do kryptoměn je jenom ruleta. Jak je to s hledáním opory pro investování do bitcoinu jsem popsal v článku  o bitcoinech.

Investiční příležitosti akciových trhů jsou určené zejména pro zaměstnance. Zaměstnanci nemají čas (ani odvahu) věnovat se podnikání, takže se snaží našetřené peníze zhodnotit, nebo alespoň pojistit investováním do akcií. Podnikatelé přitom většinou do cizích firem neinvestují, tedy pokud věří, že se jim vyplatí investovat do svých vlastních firem.

Nejlépe a nejsnáze přijdete o peníze budete-li na internetu hledat „jak vydělat peníze“.

Jak opravdu začít vydělávat

Hledejte příležitosti k uspokojování poptávky po službách nebo výrobcích. Příležitosti objeví bohužel jen ten, kdo změní mentalitu z „Jak získat peníze?“ na „Jak řešit problémy druhých?„.

Život je jen náhoda a stejně tak nalezení oblasti, ve které můžete být pro druhé významně užiteční (a díky tomu začnete třeba i nadprůměrně vydělávat). Najde však jen ten, kdo vytrvale hledá a chytí se příležitosti.

Až objevíte příležitost, musíte se naučit řadu nových dovedností, abyste mohli šanci na úspěch využít. Může to trvat řadu měsíců i let, než si potřebné dovednosti osvojíte. Mělo by to tedy být zároveň alespoň trochu zajímavé, abyste u toho vydrželi. Jenže to nestačí. Nejdůležitější je vybudovat nové silné návyky, jako například vytrvalost, soustředěnost, organizovanost…. V tom vám může trochu pomoci Filosofie úspěchu.

Úspěch je tvořen přibližně z deseti procent dovednostmi v uspokojování potřeb. Například se naučíte efektivně programovat, obchodovat nebo vyrábět kvalitní výrobky. V mnohem větší míře je však úspěch závislý na marketingu, tedy na tom, jak se naučíte prezentovat své dovednosti či zboží a zda objevíte způsoby jak oslovovat cílové skupiny se ziskem. Nastavit online reklamu dokáže každý, ale jen málokdo to umí udělat tak, aby to bylo ziskové.

Až objevíte něco, co vás vnitřně opravdu osloví, musíte se do toho vrhnout se vší silou a vervou. Konkrétně doporučuji vrhnout se především do BUDOVÁNÍ RUTIN, které budete každý den striktně dodržovat, ať se děje co se děje. Takovou rutinou je například zapsání jednoduchého úkolu a jeho vyřešení, nebo minimálně půlhodinové studium související se získáním dovedností potřebných pro dosažení vytyčeného cíle.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *