Slither.io – země predátorů

Slither.io je extrémně jednoduchá, ale návyková massive multiplayer hra, kde cílem je přežít a urvat si co nejvíc energie pro sebe. Autoři se pravděpodobně nechali inspirovat v některých aspektech životem. V této hře můžete buď paběrkovat statická světélka, nebo trochu výživnější pohyblivá světélka, anebo útočit na ostatní hráče (případně na boty). Pokud hráče přelstíte a narazí do někoho nebo do vás, promění se na světélka a můžete je sežrat. Velice brzy vám dojde, že sběr statických světélek je pracná a nezábavná činnost. Začnete útočit na ostatní hady a stanete se predátorem.

Musím upozornit, že hra je vysoce návyková. Strávil jsem hraním několik hodin. Pokud vám to však moc nepůjde, tak se závislosti na hře bát nemusíte.

http://slither.io/

Hraje se v okně prohlížeče. Aby vás každou chvíli někdo neobkroužil nebo nepřekvapil, je dobré používat Chrome a nainstalovat rozšíření „Slither.io Mods, Zoom, Unlock Skins, Bots“. Kolečkem myši potom můžete zoomovat. Po spuštění hry prostě jenom ukazujte myší, kam chcete hada směrovat a on tam poleze. Hru nelze zastavit. Nemáte nárok na odpočinek a musíte být stále naprosto maximálně ve střehu. Je-li u hada název, potom se jedná o jiného hráče. Pokud název chybí, je to (většinou) jenom bot. Chcete-li růst, zaměřte se spíše na boty, protože hráči jsou hodně trénovaní a snadno vás zlikvidují. Na začátku se pohybujte spíše při okrajích mapy, protože uprostřed bývá zpravidla chaos a totální peklo. Po okrajích se pohybují prostí sběrači a predátoři, uprostřed natrefíte jenom na predátory (sběrači jsou nejsnazší potravou).
Levé tlačítko myši je boost. Zrychlíte tím lezení, ale stojí to energii. Zrychluje se hlavně při soubojích.

Ze hry plyne řada ponaučení, která mohou platit i v reálném životě:

  1. sběračství či farmaření se nevyplatí – v kurzu je parazitismus
  2. malincí predátoři mají obecně kratší život, ale urvou rychle hodně energie najednou
  3. život predátora je plný stresu, adrenalinu a napětí
  4. cílem predátora není přežít, ale být nejlepší – za každou cenu
  5. predátor spontánně vyvíjí různé strategie – například zakružování, pronásledování, blokování, přepadávání, vtírání, planou naději pro zakroužené hady apod.
  6. predátoři neumějí spolupracovat – jsou to individualisté a pokud chvíli spolupracují, nedá se jim věřit – když to nejméně čekáte, tak vás zradí
  7. úspěch vyžaduje perfektní soustředěnost a rychlé přemýšlení několik tahů dopředu
  8. existence predátorů je nevyhnutelná

Videa níže jsou náhodně vybraná z Youtube. Jen pro inspiraci …

slither.io

Slither.io

 

Chcete-li si opravdu dobře zahrát, je nejlepší nechat hada ať se nažere sám v automatickém režimu (klávesová zkratka T, máte-li nainstalovaný správný mod). Až bude dostatečně dlouhý, můžete potom převzít řízení opět pomocí klávesy T a pustit se do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *