Slither.io – země predátorů

Slither.io je extrémně jednoduchá, ale návyková massive multiplayer hra, kde cílem je přežít a urvat si co nejvíc energie pro sebe. Autoři se pravděpodobně nechali inspirovat v některých aspektech životem. V této hře můžete buď paběrkovat statická světélka, nebo trochu výživnější pohyblivá světélka, anebo útočit na ostatní hráče (případně na boty). Pokud hráče přelstíte a narazí do někoho nebo do vás, promění se na světélka a můžete je sežrat. Velice brzy vám dojde, že sběr statických světélek je pracná a nezábavná činnost. Začnete útočit na ostatní hady a stanete se predátorem.

Musím upozornit, že hra je vysoce návyková. Strávil jsem hraním několik hodin. Pokud vám to však moc nepůjde, tak se závislosti na hře bát nemusíte.

http://slither.io/

Hraje se v okně prohlížeče. Aby vás každou chvíli někdo neobkroužil nebo nepřekvapil, je dobré používat Chrome a nainstalovat rozšíření „Slither.io Mods, Zoom, Unlock Skins, Bots“. Kolečkem myši potom můžete zoomovat. Po spuštění hry prostě jenom ukazujte myší, kam chcete hada směrovat a ona tam poleze. Hru nelze zastavit. Nemáte nárok na odpočinek a musíte být stále ve střehu. Je-li u hada název, potom se jedná o jiného hráče. Pokud název chybí, je to jenom bot. Chcete-li růst, zaměřte se spíše na boty, protože hráči jsou zde většinou hodně trénovaní a snadno vás zlikvidují. Na začátku se pohybujte spíše mimo při okrajích mapy, protože uprostřed bývá zpravidla chaos a naprosté peklo. Po okrajích se pohybují prostí sběrači a predátoři, uprostřed natrefíte jenom na predátory.
Levé tlačítko myši je boost. Zrychlíte tím lezení, ale stojí to energii. Zrychluje se hlavně při soubojích.

Ze hry plyne řada ponaučení, která mohou platit i v reálném životě:

  1. sběračství či farmaření se nevyplatí – v kurzu je parazitismus
  2. predátoři mají obecně kratší život, ale urvou rychle hodně energie najednou
  3. život predátora je plný stresu, adrenalinu a napětí
  4. cílem predátora není přežít, ale být nejlepší – za každou cenu
  5. predátor spontánně vyvíjí různé strategie – například zakružování, pronásledování, blokování, přepadávání, vtírání
  6. predátoři neumějí spolupracovat – jsou to individualisté a pokud chvíli spolupracují, nedá se jim věřit – když to nejméně čekáte, tak vás zradí
  7. úspěch vyžaduje perfektní soustředěnost a rychlé přemýšlení několik tahů dopředu
  8. existence predátorů je nevyhnutelná

Videa níže jsou náhodně vybraná z Youtube. Jen pro inspiraci …

slither.io

Slither.io