Chcete se ze všeho radovat?

Radovat se ze všeho?! Poněkud mimózní otázka, že? Jak se může sakra našinec žijící v České republice z čehokoliv radovat!? Vždyť je to tady úplně děsné! Připojení k internetu pomalé a drahé, školství nestojí za nic, zdravotnictví jakbysmet, vysoké daně, silnice jsou plné výmolů, politika jedna velká hrůza, soudy nefungují, bydlení předražené, kůrovec, imigranti kam se podíváš a teď ještě to sucho!
Možná však trochu změníte názor, když se nyní – byť jen letmo – podíváte na fotografie v tomto příspěvku…Takto se žije na většině osídlených míst v Africe. Na snímcích je porůznu Senegal a Ghana, což jsou země ještě relativně rozvinuté – ve srovnání se zbytkem (vyjma Jihoafrické republiky, kde je však pro bělochy v současné době trochu problém přežít, takže tuto zemi vyloučíme ze „srovnávače cen“).
Pokud ani obrázky vás nepřesvědčí, jeďte kamkoliv do Afriky (kromě JAR, aby vás kvůli bílé kůži hned nezastřelili nebo neprobodli) a žijte tam třeba měsíc. Potom se vraťte domů a srovnejte to po všech stránkách. Srovnejte způsoby jak se tady a tam vydělávají peníze, porovnejte míru kriminality, pohodlí bydlení, možnosti kulturního vyžití, přírodu, dostupnost zdravotní péče a další faktory.

Pokud si vámi zvolené místo během pobytu zamilujete, potom se zamyslete, jakým způsobem by se dalo něco podobného naimportovat. K tomu by mělo stačit prozkoumat, jak v dané zemi funguje stát (případně diktátor či mafie) a jaké mají lidé běžné návyky. Od většiny afrických státních aparátů se můžeme naučit jak dělat opravdovou byrokracii (ne ten směšný lehký odvar co je u nás). Pokud si myslíte, že je u nás korupce, jeďte na školení právě do Afriky. Tam je korupce s velkým K.
Nevím, je možné, že si oblíbíte třeba pospolitý komunitní život. Možná právě to vám u nás chybí. Chcete se více vídat s lidmi, povídat si celý den se sousedy pod košatou lípou, účastnit se různých svépomocných kutilských projektů nebo něco podobného? To by neměl být problém. Existují u nás různá politická uskupení, která dokáží vrátit ráj na zemi. Je samozřejmě zapotřebí orientovat se na strany se socialistickým, případně komunistickým duchem. Vyvlastníme, přerozdělíme, naplánujeme shora a všechny hloupé starosti postupně vyšumí. Zbytečné a malicherné věci, které vás dnes tíží a dusí, půjde snadno zredukovat na minimum. Systém se o to rychle postará. Lze žít jistě třeba jen s ešusem, lavorem (pro umytí – když je období dešťů) a dvojím oblečením (jedno se musí na střídačku nechat vysmrádnout na šňůře ve větru). Volte Losnu! Ne! Volte Mažňáka!!

Chcete-li si trochu zacestovat, stačí přejít na Google mapy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *