Trénink soustředěnosti – cvičebnice koncentrace ke stažení

Řada lidí je přesvědčená, že s dovednostmi potřebnými k dosahování mimořádných úspěchů se musíte narodit. Takové přesvědčení umožňuje ospravedlnit pohodlnost – k ničemu jinému však dobré není.
Jednou z nejdůležitějších dovedností, které podmiňují dosahování úspěchu, je schopnost být vysoce soustředěný a imunní vůči rušivým vlivům. Dokážete-li se dobře soustředit, jde vám vše mnohem lépe, než když se necháváte rozptylovat všemi možnými vnějšími a vnitřními podněty.


Perfektní soustředěnost vám může pomoci k dosahování čehokoliv realistického, po čem toužíte. Díky soustředěnosti máte automaticky lepší výsledky v práci, ve studiu i osobním životě. Jenže jak soustředěnost získat? Jak odolávat neustálému rušení z okolí i z vlastní hlavy?
Potřebujete trénink. Jde o dovednost, kterou je možné si vypěstovat. Budete potřebovat tři týdny až několik měsíců – záleží jen kolik času a energie jste ochotní do sebe investovat. Tato investice se vám ale každopádně mnohonásobně vrátí a nikdo vám tento cenný majetek nevezme.

Stáhněte si pro začátek jednoduchou několikastránkovou cvičebnici koncentrace:
Cvičebnice koncentrace.pdf

cvičení na soustředěnost
Ukázka cvičení
Dokážete přesměrovat a udržet pozornost i ve chvíli, kdy jde o život?
Pokuste se soustředit celou minutu pouze na siluety žen. V žádném případě nesmíte dovolit, aby se vaše pozornost přepnula na hroby – to je  smrt soustředěnosti (pak můžete jen přidat křížek na kámen a začít znova).
Je zapotřebí si také uvědomit propastný rozdíl mezi schopností fyzicky udržet pohled očí na zvoleném objektu a mezi schopností udržet myšlenku na daném objektu. Soustředěnost se totiž týká především myšlenek.

Chcete, aby byl jednou internet kvalitním zdrojem informací? Potom vězte, že to záleží především na vás, čtenářích!
Co pro to udělat?
 • Byl tento článek něčím přínosný? Odkažte na něj ze svého webu, sociálních sítí nebo z diskusí.
 • Narazili jste na informace, které jsou velmi nepřesné nebo chybné? Napište zde do komentářů co je špatně a hlavně uveďte zdroj přesnějších informací.

omentáře k příspěvku “Trénink soustředěnosti – cvičebnice koncentrace ke stažení

 • 2. 5. 2014 at 23:27
  Permalink

  Díky moc za cvičebnici, vypadá velice zajímavě.

  Odpovědět
 • 19. 2. 2015 at 9:32
  Permalink

  Pořád se mi tam míchá ten hrob,ať se soustředím jakkoliv.

  Odpovědět
 • 14. 12. 2015 at 14:39
  Permalink

  Potřebuji upřesnit, jak se koukat na ty 3 siluety – postupně na každou jednu, nebo na všechny 3 najednou periferně (to znamená koukat na ten kruh uprostřed ) nebo je to jedno…díky!

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *