Trénink soustředěnosti – cvičebnice koncentrace ke stažení

Řada lidí je přesvědčená, že s dovednostmi potřebnými k dosahování mimořádných úspěchů se musíte narodit. Takové přesvědčení umožňuje ospravedlnit pohodlnost – k ničemu jinému však dobré není.
Jednou z nejdůležitějších dovedností, které podmiňují dosahování úspěchu, je schopnost být vysoce soustředěný a imunní vůči rušivým vlivům. Dokážete-li se dobře soustředit, jde vám vše mnohem lépe, než když se necháváte rozptylovat všemi možnými vnějšími a vnitřními podněty.


Perfektní soustředěnost vám může pomoci k dosahování čehokoliv realistického, po čem toužíte. Díky soustředěnosti máte automaticky lepší výsledky v práci, ve studiu i osobním životě. Jenže jak soustředěnost získat? Jak odolávat neustálému rušení z okolí i z vlastní hlavy?
Potřebujete trénink. Jde o dovednost, kterou je možné si vypěstovat. Budete potřebovat tři týdny až několik měsíců – záleží jen kolik času a energie jste ochotní do sebe investovat. Tato investice se vám ale každopádně mnohonásobně vrátí a nikdo vám tento cenný majetek nevezme.

Stáhněte si pro začátek jednoduchou několikastránkovou cvičebnici koncentrace:
Cvičebnice koncentrace.pdf

cvičení na soustředěnost
Ukázka cvičení
Dokážete přesměrovat a udržet pozornost i ve chvíli, kdy jde o život?
Pokuste se soustředit celou minutu pouze na siluety žen. V žádném případě nesmíte dovolit, aby se vaše pozornost přepnula na hroby – to je  smrt soustředěnosti (pak můžete jen přidat křížek na kámen a začít znova).
Je zapotřebí si také uvědomit propastný rozdíl mezi schopností fyzicky udržet pohled očí na zvoleném objektu a mezi schopností udržet myšlenku na daném objektu. Soustředěnost se totiž týká především myšlenek.

3 thoughts on “Trénink soustředěnosti – cvičebnice koncentrace ke stažení

 • 2. 5. 2014 at 23:27
  Permalink

  Díky moc za cvičebnici, vypadá velice zajímavě.

  Reply
 • 19. 2. 2015 at 9:32
  Permalink

  Pořád se mi tam míchá ten hrob,ať se soustředím jakkoliv.

  Reply
 • 14. 12. 2015 at 14:39
  Permalink

  Potřebuji upřesnit, jak se koukat na ty 3 siluety – postupně na každou jednu, nebo na všechny 3 najednou periferně (to znamená koukat na ten kruh uprostřed ) nebo je to jedno…díky!

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *