Zdravá výživa – potravinová pyramida

Jak je to doopravdy s potravinovou pyramidou? Lékaři, kteří se zaměřili na skutečné léčení civilizačních nemocí, už dávno pochopili, že potravinová pyramida propagovaná celosvětově státními zdravotnickými institucemi je nehorázný nesmysl, který byl vyvrácen jak prostřednictvím výzkumů, tak i díky aktivní práci s pacienty. Lékařů, kteří už toto vědí, a mají rozsáhlé zkušenosti, jsou tisíce! Prozkoumejte, jak vypadá pyramida opravdu zdravé stravy a proč je státem přijaté dogma nebezpečné pro vaše zdraví.

Abyste neměli pochybnosti, na konci příspěvku uvádím odkazy na videokanály doktorů, které dlouhodobě sleduji a u nichž mám jistotu, že nehlásají žádné bludy. To co říkají, je však v ostrém rozporu s tím, co hlásají státní zdravotnické instituce. Potravinová pyramida je totiž politická záležitost. Hlavním důvodem proč nemohou instituce říkat pravdu, je ekonomická podstata problému. Produkce škodlivých potravin extrémně převažuje nad produkcí potravin zdraví prospěšných. Neexistuje způsob, jak zajistit dostatek zdravých potravin pro všechny. Pro stát je ještě horší skutečnost, že podporováním potravin vhodných pro náš živočišný druh by se extrémně zvýšil počet lidí v důchodovém věku. Hranice odchodu do důchodu by se musela zvednout o 10 až 20 let. Vznikly by dvě skupiny obyvatelstva. Jedna by byla zdravější po delší dobu a neměla by po fyzické stránce problém do důchodu odejít o 10 až 20 let později (v osmdesáti by byli fit podobně jako 92 let mladá japonská instruktorka), ale druhá skupina obyvatelstva, ta převažující, by nemohla po fyzické stránce pracovat, protože sacharidy spolehlivě zdraví zlikvidují.

potravinová pyramida
Potravinová pyramida podporovaná státem – Jako nejdůležitější složku zdravé výživy vnímá stát vysokosacharidové škrobnaté potraviny, což jsou však hlavní viníci civilizačních onemocnění. Jedná se o brambory, pečivo, těstoviny, rýži.

Člověk, který se řídí tím, co říká stát, tedy potravinovou pyramidou, je zpravidla již v padesáti tak říkajíc „oddělaný“. Uzákonit dvojí hranice pro odchod do důchodu nelze. Pro stát je jedinou volbou „zamezit nadměrnému množství důchodců“ pro něj bezbolestnou nenápadnou cestou, tedy nechat vše při starém a potraviny s vysokým obsahem sacharidů dále propagovat jako nejdůležitější součást jídelníčku.

Naštěstí nám zatím nikdo nezakazuje jíst zdravě. Když se nedokážete správně zorientovat v informacích, je to jen a jen váš problém. Stát do toho netahejte, protože nemá jinou možnost. Podobně podporuje alkohol a cigarety, protože z těch má významné příjmy. Muselo by dojít k rozsáhlým společenským změnám. A lidé změny nemají rádi.

Nemá absolutně žádný smysl napadat stát za to, že navádí obyvatele ke zdraví ohrožujícím stravovacím návykům. Opravdu to není váš problém. Nechte to být! Místo toho se zaměřte na zlepšování svého vlastního zdraví a informovanosti.

Cukr, chléb, pečivo obecně, brambory, rýže, slazené nápoje a další vysokosacharidové potraviny samozřejmě nikoho nemohou zabít hned. Jenže způsobují inzulínovou rezistenci a ta se s roky konzumace vysokosacharidových potravin neustále zvyšuje, až začnou v těle propukat vážné civilizační nemoci. Na vás je rozhodnout se, zda si chcete v blízké době „užívat radosti se zdravotnickým systémem“, až tyto nemoci propuknou i u vás, anebo zda raději neodložit odchod ze světa o dvacet, třicet, či raději více let, kdy smrt bývá spíše nenadálá rychlá, než pomalá bolestná. Je to skutečně jen vaše volba. Genetika v tom hraje zanedbatelnou roli.

Jak by měla potravinová pyramida vypadat, aby propagovala zdravou výživu?

Vhodnější by bylo vepisovat potraviny do výsečového diagramu. Bylo by z toho patrné, že hlavní roli hraje rozmanitá pestrá strava. Nicméně zůstaňme u pyramid.

zdravá potravinová pyramida
Nejde sice stále o ideální popis reality, ale již zde nenavádíme ke konzumaci vyloženě škodlivých potravin, jak to dělají s oblibou státy v tradiční potravinové pyramidě, kde převažující základ tvoří to co je vůbec nejhorší. Jen pro úplnost dodávám, že se jedná o brambory, těstoviny, pečivo, rýži, a průmyslově vysoce zpracované otraviny.

Kde si informace o zdravé výživě můžete ověřit, aniž byste museli číst rozsáhlé spisy?

Vyhodnocovat výsledky výzkumů nechte odborníky. Je jich již velké množství. Mezi mé nejoblíbenější doktory přes zdravou výživu patří Dr. Annette Bosworth (MD), Dr. Ken Berry (MD), Dr. Ben Bikman (MD), Dr. Steven Gundry (MD), Dr. Eric Westman (MD), Dr. Philip Ovadia (MD), Dr. Mark Hyman (MD), Dr. Jason Fung (MD), Dr. Eric Berg (DC), Dr. Robert Lustig (MD), Dr. Sten Ekberg a Dr. Mindy Pelz.

Jejich radami se s velkým úspěchem řídí desítky tisíc lidí. Doporučuji pročíst si detailně komentáře u videí. Je technicky zcela vyloučeno, že by mohlo jít o tisíce nastrčených trollů. Sami se díky studiu můžete o tvrdé realitě zdravého stravování a životního stylu přesvědčit. Stát radí vyloženě škodlivé věci. Ale není se čemu divit. Je to prostě stát.

 

Co by stálo za to nyní prozkoumat?

Je možné, že někde v hloubi duše cítíte, že potřebujete nějakou výraznější změnu, abyste byli šťastnější. Osobně mám zkušenost, že nejpřínosnější změnou v životě bývá objevení opravdu zdravého životního stylu, funkčních postupů. Prozkoumejte některé z následujících témat:

Jak zhubnout břicho
Ztučnělá játra
Keto dieta
Přerušovaný půst

Dopaminová detoxikace
Motivace
Soustředěnost
Návyky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *